Факультет психології та спеціальної освіти
Дніпровського націон​ального університету імені О​леся Гончара

Міжнародна діяльність кафедри загальної та соціальної психології

У межах  програми Європейського Союзу в галузі освіти, підготовки молоді та спорту Erasmus+, випускниця магістратури, студентка групи ДС-21м-1 Вишньова Е. В. провела весняний навчальний семестр 2021-2022 н. р. в університеті Деусто (м. Більбао, Іспанія) та отримала  відповідний сертифікат досягнень (36 кредитів ECTS).   

Протягом 12-20 травня 2023 року студенти академічних груп, закріплених за кафедрою загальної та соціальної психології, брали участь у літній школі з психології «Психологія міркування: теорія і практика», що проходила в Університеті імені Адама Міцкевича (м. Познань, Польща). 

Наразі міжнародна діяльність на кафедрі загальної та соціальної психології продовжується.  Науково-педагогічні працівники та студенти кафедри налагоджують інтернаціональні зв'язки та розширюють дружні стосунки, беручи активну участь у міжнародних проєктах та  університетських ініціативах. 

Міжнародна діяльність кафедри педагогічної та вікової психології

Міжнародна діяльність кафедри педагогіки та спеціальної освіти

Доцентка кафедри Наталія Зимівець є постійним учасником Міжнародної програми Індекс Благополуччя Молоді від UNFPA Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні. До останніх активностей належать: тренер, фасилітатор циклу семінарів для керівників установ та організацій, які дотичнідо роботи з дітьми – жертвами насилля чи свідками насиллята дітьми, що скоюють правопорушення (ювенальної превенції, освіти, центру соціальних служб, служби у справах дітей, департаменту охорони здоров’я населення в 15 містах України (Вінниця, Дніпро, Київ, Костянтинівка, Краматорськ, Кременчук, Львів, Мелітополь, Миколаїв, Одеса, Покровськ, Полтава, Сєвєродонецьк, Харків, Херсон). 

На основі міжнародної угоди про співпрацю між Дніпровським національним університетом імені Олеся Гончара та Католицьким університетом(Словаччина) кафедра співпрацює з Інститутом ЮраяПалеша в Левочі. У межах цієї співпраці науковці та здобувачі освіти обох закладів вищої освіти беруть участь у спільних наукових заходах (стажування при кафедрі спеціальної педагогіки та лікувальної педагогіки Інституту ЮраяПалеша (зав. каф. Вєра Шилонова): Людмила Ніколенко – 2020 р., Зоя Бондаренко – 2021 р.; конференції–спільна І Міжнародна науково-практична конференція здобувачів вищої освіти і молодих учених «Наука і молодь – 2021: пріоритетні напрями глобалізаційних змін»; спільні публікації в наукових виданнях та інше). 

Доцент кафедри Людмила Ніколенко у 2021 р. була учасницею II Міжнародної програми підвищення кваліфікації керівників закладів освіти і науки, а також педагогічних та науково-педагогічних працівників «Разом із визначними лідерами сучасності: цінності, досвід, знання, компетентності і технології для формування успішної особистості та трансформації оточуючого світу» Centrul Universitar Norddin Baia Mare Facul tateade Litere. Програма реалізована за підтримки Центру українсько-європейського наукового співробітництва. 
У 2024 році вона ​ пройшла міжнародне стажування Project Management and KA171 Erasmus+ International Credit Mobility Projects Implementation online traineeship under the project "Strengthening the Standards of Teaching, Research and International Cooperation at Oles Honchar Dnipro National University (DNU)" (Registration Number 24-PKVV-UM-011) granted by the Ministry of Foreign Affairs of the Czech Republic. CERTIFICATE № 24-PKVV-UM-011/CU/DNU/2024/05.

Професор кафедри Микола Мога у 2022 р. взяв участь у Міжнародному стажуванні педагогічних і науково-педагогічних працівників ЗВО ІІI – IV рівнів акредитації «DIGITAL FUTURE: BLENDED LEARNING». Стажування проходило за підтримки Університету прикладних наук Анхальт (HochshuleAnhalt, HSA) на базі DUDIZ (німецько-український центр цифрових інновацій).
У 2024 року він взяв участь у participating in the international postgraduate practical internship "New and innovative teaching methods" organand by Małopolska School of Public Administration Krakow University of Economics November 12-December 20, 2024. CERTIFICATE NR 5003/MSAP/2024.

Чигріна Я.Ю. у квітні-травні 2024 року пройшла міжнародне стажування Peculiarities of scientific and pedagogical activity in higher school: experience of EU countries. № 2204-3105-65. 180/6. 22.04-31.05.2024. Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Księcia Kazimierza Kujawskiego w Inowrocławiu (Warsaw, Poland)

Із липня по грудень 2022 р. кафедра брала участь в україно-німецькому проєкті «Україна цифрова: забезпечення академічного успіху в кризові часи», який виконувався у партнерстві з Білефельдським університетом за підтримки Німецької служби академічних обмінів (DAAD). У 2022-2023 н.р. кафедра долучилася до міжнародного проєкту «Possibilities of inclusive education of pupils with special educational needs» (the project number 1/0114/23, implementation period: 01.2023 – 12.2026) у співпраці із ЗВО Словаччини, Польщі та Чехії.

Літня школа з психології в Університеті Адама Міцкевича
Студенти і викладачі факультету психології та спеціальної освіти🇺🇦 взяли участь у Міжнародній літній школі «Психологія розміркування», що проходила в Університеті імені Адама Міцкевича🇵🇱 (м. Познань, Польща).
Навчальна поїздка до Польщі відбулася у рамках укладеної угоди🤝 між Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара та Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Завдяки активній підтримці української освіти деканом факультету психології та когнітивістики Маріуша Урбанського наші студенти:
🟢 протягом семестру безкоштовно вивчали польську мову
🟢 під час вересневого візиту відпрацьовували навички спілкування польською
За основною програмою літньої школи студенти-психологи ДНУ:
🔵 ознайомилися з методами психодіагностики інтелекту і мислення
🔵 побували на заняттях з:
- силогістики
- нейрографіки
🔵 відвідали 3 лабораторії:
🔹біхевіорального експерименту
🔹психології праці й організаційної психології
🔹позитивного геймінгу та стримінгу
🔵 побачили практичне застосування айтрекерів та біофідбеку
У вільний час дніпровські студенти:
🟡 відвідали музей шифрів «Енігма»
🟡 поспілкувалися з польськими викладачами та з українськими студентами, які навчаються в Університеті Адама Міцкевича
🟡 обмінялися досвідом зі студентами з:
- Національного педагогічного університету імені М П. Драгоманова
- Волинського національного університету імені Лесі Українки