Професія психолога – завжди значима й приваблива. А якщо у вас у волонтерській гостині – військові психологи, то це удвічі значуще й привабливо!
Студенти-волонтери, викладачі факультету психології та спеціальної освіти Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара з великим бажанням відвідали цей профорієнтаційний захід, який був емоційно й пізнавально насиченим!
Нашими гостями стали психологині: пані Мар’яна Охрімчук, майор ЗСУ, та пані Наталія Задорожня, капітан ЗСУ, а наступного дня – і пані Олександра Соколовська, ст.сержант ЗСУ, випускниця нашого факультету за спеціальністю 053 Психологія.
Психологині розповіли про те, як вони прийшли у військову психологію, як і де раніше навчалися (у Львові), як додатково набували теоретичних і практичних знань й умінь поза освітніми закладами та наголосила пані Мар’яна, звертаючись до присутніх, – вчити треба багато, бо все знадобиться психологу взагалі, а під час воєнного стану, так особливо! І підкреслила, що знання англійської мови, то це ще один ресурс у діяльності, а також знання й уміння з медичної підготовки. Важливими є такі напрями як психодіагностика, підготовка й супровід бійців, супервізія у війську та робота з родинами захисників тощо. Молоді дівчата – віськовослужбовиці, офіцери, психологині, настільки цікаво й переконливо розповідали про свою діяльність, про власне відчуття патріотизму, про готовність віддати своє життя за рідну країну, про уміння вибудовувати стосунки з різними категоріями військових, що це не залишилося без уваги присутніх. Настрої та емоції славних гостей передавались аудиторії! Захоплені й вражені таким рівнем спілкування студенти і викладачі задавали доволі багато запитань. Деякі з них стосувалися як загальних, так і особистих аспектів. На запитання до пані Мар’яни та Наталії, який вони мають ресурс, що допомагає їм, то цікаві відповіді почули, що це спорт, навчання з психології, мистецтво, музика, комунікація зі своїми рідними та ще незвично було почути, – вивчення української літератури щодо поетів Розстріляного Відродження – так Мар’яна прагне зрозуміти психоемоційний стан та мотиви до поетичного слова у героїв того періоду, порівняти з сучасним станом й зробити висновки про свою Україну, про свою землю й щедрий патріотичний і сміливий нарід. Це додає сил і розуміння нашої місії, – промовила пані Охрімчук.
Стосувалися питання і про те, як коригувати стрес, тривожність, залежності тощо. І педагоги запитали, що ж можна змінити в освітніх програмах, наблизити їх до сучасних тенденцій. Гості висловили своє бачення щодо підготовки фахівця в галузі кризової та реабілітаційної психології, набір до магістратури планується вже цієї вступної кампанії.
Час сплинув швидко, не хотілося йти з волонтерської гостини, й студенти та викладачі в неформальній вже обстановці задавали особисті питання, ділилися враженнями від почутого, дякували за чудове спілкування, просили обійняти героїнь зустрічі. У багатьох були сльози на очах…
Олександра Соколовська, психологиня, теж надала досить багато інформації та порад – на що треба звернути увагу у процесі підготовки практичного психолога. Студенти-волонтерии на чолі з координаторкою Бойко Ксенія подарували весняні квіти – нарциси та смаколики й символіку України!
Спільна світлина й не одна прикрасила це свято комунікування з прекрасними, ніжними, захисницями-психологинями, за що ми вдячні їм!
Слава Україні, Героям слава! Якщо поряд із нашими Воїнами такі розумні, красиві й практико-орієнтовані Психологині, то ми обов’язково переможемо! Дякуємо нашим гостям! І здобувачам освіти, Центр соціальних ініціатив і волонтерства ДНУ імені Олеся Гончара та НПП факультету за активну участь у зустрічі!
created with